نکاتي در مورد نصب نرم‌افزار COMFAR III

با توجه به قدیمی بودن ساختار این نرم افزار، هنگام نصب نرم افزار مشکلاتی با ویندوزهای 7 به بالا و مخصوصا سیستمهای 64 بیتی وجود خواهد داشت(حداقل دانش رايانه اي بنده در اين خصوص محدود است!). اگر ويندوز شما 64 بيتي است مي توانيد از نرم افزار ويرچوال ماشيني که ويندوز 32 بيتي مانند xp را در رايانه شما راه اندازي مي کند بهره بگيريد در غير اين صورت اين نسخه در ويندوز هاي 64 بيتي نصب نمي گردد. اين نرم افزار در ويندوزهاي XP و Seven قابليت نصب دارد. پیش از نصب نرم افزار برای کارائی بیشتر به نکات زیر توجه نمائید:

1- از سی دی کتاب استفاده کنید و فولدر نرم افزار را در رایانه خود و در يك درايو غير سيستمي كپي نماييد.

2- اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید موارد زیر را نیز لحاظ نمائید:

1-2- در فولدر نرم افزار روی دو فایل سیستمی haspuser و setup کلید راست نموده و از مسیر properties و compatibility گزینه windows xp service pack3 را تنظیم نمائید.

2-2- از مسیر control panel و getting started گزینه های choose when to be notified و change settings را کلیک نموده و حالت never notify را  تنظیم نمائید.

3- برخي از آنتي ويروس ها نرم افزار هاي كرك را به عنوان ويروس شناسايي مي كنند مانند avira. بنا بر اين قبل از هر چيز آنتي ويروس بايد خاموش باشد.

4- فايل اجرايي Setup.exe را اجرانموده و نرم افزار را به صورت stand alone و در يك درايو غير سيستمي و با انتخاب زبانهاي انگليسي و فارسي نصب نماييد.
5- پس از پايان عمليات نصب، بدون اجراي نرم افزار، ري استارت نموده و با خاموش كردن مجدد آنتي ويروس، فايل Start.bat را در فولدر كرك اجرا نماييد.

6- فراموش نكنيد كه تمام فونت هاي فارسي را در رايانه خود نصب نموده باشيد. اگر از ويرچوال ماشين استفاده مي كنيد در فضاي ويندوز مجازي خود نيز مجددا بايد تمام فونت هاي فارسي را نصب نماييد.

7- در صورت نمایش نامناسب فونت های فارسی در هر بخشی از نرم افزار، راهنماي تنظيم زبان فارسي نرم افزار ‍کامفار را دانلود نموده و طبق آن عمل نمائید.

 

X

Right Click

No right click