خدمات آموزشي

اكثر دوره هاي آموزشي زير در تقويم عمومي موسسه آريانا موجود مي باشد. در صورت تمايل به برگزاري دوره در سازمان،‌ دوره هاي مذكور مي تواند به صورت تخصصي در رسته صنعتي مربوطه اجرا گردد.

به عنوان مثال دوره آموزشي كارشناسي امكان سنجي سرمايه گذاري در صنعت نفت و گاز و پتروشيمي،‌با محتواي تخصصي و نمونه كاوي هاي صنعت مذكور اجرايي مي گردد:

 

 

- امكان سنجي مالي و اقتصادي پروژه هاي سرمايه گذاري با نرم افزار COMFAR III(مقدماتي/پيشرفته) :
سرفصل‌هاي اصلي دوره شامل معرفي استاندارد امکان‌سنجي سازمان UNIDO، شناخت نحوه ورود اطلاعات و گزارش گيري در نرم افزار COMFAR III، تجزيه و تحليل گزارشات COMFAR III و نتيجه گيري، تدوين سناريوهاي امکان سنجي در  COMFAR III مي باشد كه نمونه كاوي هايي از صنايع مختلف انجام مي پذيرد. در طي دوره، سعي بر اين است تا مروري نيز بر تئوري هاي مالي و اقتصادي انجام بپذيرد. اين دوره به صورت سه روز مقدماتي و سه روز پيشرفته برگزار مي شود.

براي دريافت مشروح سيلابس دوره كامفار(COMFAR) كليك كنيد.

 

- پرورش کارشناس حرفه اي امکان‌سنجي پروژه هاي سرمايه گذاري:

پرورش کارشناسان حرفه اي امکان سنجي پروژه بواسطه ايجاد تسلط بر تئوريها، فرايندهاي جمع آوري، محاسبه و تحليل اطلاعات و موردکاوي هاي متنوع در صنايع مختلف هدف از برگزاري اين دوره مي باشد.

سرفصل‌هاي اصلي دوره شامل تئوري مطالعات بازار، فني و اجتماعي و استراتژيک پروژه‌ها، تئوري ارزيابي مالي و اقتصادي پروژه‌ها، آناليز ريسک سرمايه‌گذاري، مدل سازي طرح تجاري با Excel پيشرفته، معرفي نرم افزارهاي طرح تجاري و مطالعات بازار و تحليل سناريوها و مقايسه پروژه‌ها خواهد بود.

زمان‌بندي نيز مطابق با نيازسنجي كارفرما بين 6 الي 8 روز كامل مي باشد.

براي دريافت مشروح سيلابس دوره كارشناس حرفه اي امكانسنجي كليك كنيد.

 

- مطالعات ريسك سرمايه گذاري با نرم افزار PRA:  

 اين نرم افزار هم در حوزه مديريت ريسک اجراي پروژه ها و هم در حوزه سرمايه گذاري کاربرد دارد. ماژول مطالعات ريسك سرمايه گذاري آن، با محاسبه شاخص هاي اقتصادي همانند NPV و IRR مي تواند ميزان پايداري سود اقتصادي پروژه و يا به عبارت ديگر، مقدار قابليت اطمينان سرمايه گذاري در طرح را با تعريف ريسك هاي شناسايي شده و همبستگي آنها در نرم افزار محاسبه كند.
اين نرم افزار ار روش شبيه سازي مونت كارلو استفاده كرده و با وجود گزارشات بسيار جذاب و پرمحتواي خود،‌از داده هاي اوليه بسيار ساده اي بهره مي برد كه اين موضوع، تكنيك مذكور را كاربردي تر مي كند.

براي دريافت مشروح سيلابس دوره مطالعات ريسك سرمايه گذاري با نرم افزار Primavera Risk Analysis يا Pertmaster كليك كنيد.

 

- مديريت مالي و اقتصادي سازمان (ويژه مديران):

آنچه كه دانستن آن براي مديران ارشد سازمانها الزامي است!

اگر سازمان را به يك وسيله نقليه تشبيه كنيم كه به سمت اهداف خود در حركت است مديريت ارشد، بعنوان راه برنده سازمان، از طريق تحليل اطلاعات و شاخص هاي مختلف كه وضعيت گذشته، حال و آينده سازمان را نشان مي دهند و نقش عقربه ها و نشانگرهاي روي داشبورد را بازي مي كنند سازمان خود را هدايت مي كند. اين اطلاعات و شاخص ها، اغلب از جنس مالي و اقتصادي هستند و مديريت ارشد مي بايست اشراف لازم را بر دانش تجزيه و تحليل آنها داشته باشد.

در دوره حاضر، سعي مي شود كه به ساده ترين شكل ممكن و با استفاده از مثالهاي ملموس، شناخت مناسبي از دانش مديريت مالي و اقتصادي سازمان ايجاد شود. نگاه اين دوره،‌ نگاهي مديريتي(از بالا به پايين) بوده و از ورود به جزئيات كارشناسي و محاسبات اجتناب مي گردد.

براي دريافت مشروح سيلابس دوره ويژه مديران ارشد سازمان ها كليك كنيد.

 

- مديريت پروژه بر اساس PMBOK و آمادگي آزمون PMP:

 اهداف دوره  شامل شناخت متدولوژي مديريت پروژه موسسه PMI، آشنايي با تکنيکها و ابزارهاي مديريت پروژه، شناخت روال کاري کارشناسان و مديران پروژه‌ها، روشهاي تعامل با دغدغه‌ها و موضوعات اصلي حوزه کاري کارشناسان، تجربه کار در کارگاه‌هاي شبيه سازي شده پروژه‌اي، شناخت تفاوتها در فرآيند برنامه‌ريزي و کنترل پروژه‌هاي نفت و گاز، نيروگاه، توليدي و ...، شناخت خصوصيات پروژه‌هاي EPC، آشنايي با  متدولوژي پياده سازي مديريت پروژه سازماني(OPM)، آشنائي با ابزارهاي مديريت پرتفوليو و برنامه‌ پروژه‌ها، شناخت نقاط قوت و ضعف نرم‌افزارهاي مديريت پروژه و توانايي برنامه‌ريزي جهت دريافت گواهي‌نامه هاي بين‌المللي مديريت پروژه مي باشد.

مسير آموزشي دوره بر اساس Process group هاست و هدف اصلي، تسلط فراگيران بر Roadmap مديريت پروژه مي باشد. دوره به صورت ترکيب سمينارها و کارگاه‌هاي ترکيبي برگزار مي ‌گردد. محتواي دوره به صورت آموزش تعاملي(بازخورد فراگيران بواسطه استفاده از تجارب آنها در پروژه‌هاي اجرائي) طرح ريزي شده است. با استفاده از ابزارهاي چندرسانه‌اي و بسته‌هاي آموزشي(game & train)، فضاي جذابي جهت يادگيري فراهم مي‌گردد. پيش آزمون، ميان آزمون و آزمون نهائي برگزار مي‌گردد. شبيه سازي تيمهاي مديريت پروژه در طول دوره، امکان آموزش چالشي موضوعات(Problem solving) را فراهم مي‌نمايد. و نهايتا در طي دوره، اصول آمادگي جهت آزمون هاي PMI نيز آموزش داده مي شود.

براي دريافت مشروح سيلابس دوره مديريت پروژه بر اساس استاندارد PMBOK كليك كنيد.

 

- مدير حرفه اي پروژه:

هدف، آموزش مديران حرفه اي پروژه‌ها بواسطه ايجاد تسلط بر تئوريها و انتقال تجربه هاي برتر در زمينه راهبري اثر بخش پروژه ها  در صنايع مختلف مي باشد. دوره PMBOK موضوعات عمومي مديريت پروژه را مطرح مي كند كه بيشتر افراد در گير در اين فرآيند از آن بهره مي برند اما دوره مديري حرفه اي، متركز بر نقش آفريني مدير پروژه و تسلط او بر حوزه تخصصي خود دارد. 

براي دريافت مشروح سيلابس دوره مدير پروژه حرفه اي كليك كنيد.

 

 - دوره جامع پرورش كارشناس حرفه اي برنامه ريزي و كنترل پروژه ها

سيلابس حاضر با توجه به نياز واقعي و عملي عموم کارشناسان برنامه ريزي و کنترل پروژه و بواسطه تعامل و نيازسنجي هائي که از طريق دوره هاي آموزشي، مکاتبات و تعاملات و امثال آن تدوين گرديده تدوين شده است. گروه هاي نيازسنجي شده اغلب شامل كارشناسان مبتدي پروژه، دانشجويان، فارغ التحصيلان جوياي کار در اين زمينه و افرادي است  که خود را براي کار در اين رشته پس از مهاجرت آماده مينمايند.

 بررسي محتواي دوره هاي مشابهي که تحت اين موضوع اغلب توسط موسسات آموزشي برگزار مي شود نشانگر رويکرد صرفا تئوريک و خلآ تجربه و عدم آشنائي آنها با نيازهاي عملي کارشناسان برنامه ريزي و کنترل پروژه است.

 سرفصل‌هاي اصلي دوره شامل موارد زير است:

 براي دريافت مشروح سيلابس دوره كارشناس حرفه اي پروژه كليك كنيد.

 

- دوره تحليل سرمايه گذاري ها (ويژه مديران ارشد)

 

 - مدل سازي و تجزيه و تحليل صورتهاي مالي و حسابداري در MS Excel

 

- ارزيابي اقتصادي پروژه هاي سرمايه گذاري

 

- تهيه طرح هاي تجاري(Business Plan) مطابق با الگوهاي بانكي و سازماني

 

- تحليل گري حرفه اي گزارشات مالي و اقتصادي پروژه هاي سرمايه گذاري

 

 - كنترل هزينه ها (Cost Control) در پروژه با نرم افزار MS Excel

 

- مديريت پروژه در PMO

 

- نرم افزار MSP

 

- نرم افزار P6

 

- دوره آمادگي آزمون PMP

 

 

 

 

 X

Right Click

No right click